Spájanie úverov

Takmer všetky slovenské domácnosti riešia aspoň niektoré zo svojich potrieb nákupom na úver. Postupne môže do zbierky záväzkov pribudnúť spotrebný úver, hypotéka, dlh na kreditnej karte, leasing auta alebo bezúčelový úver na dovolenku. V porovnaní s hypotékou majú ostatné úvery spravidla výrazne kratšiu splatnosť a tiež vyšší až výrazne vysoký úrok. Ak je cieľom, ba mnohorazy dokonca nevyhnutnosťou znížiť výšku mesačnej splátky a splatenie dlhu nie je riešenie, môže byť cestou spájanie úverov do hypotéky.

Hypotéka má momentálne najnižšiu úrokovú mieru z vymenovaných produktov, na dosiahnutie efektu nižšej splátky sa však musí predĺžiť lehota splatnosti, dokonca niekoľkonásobne. Je zrejmé, že náklady pri nižších (a z časti neznámych) úrokoch za dlhú životnosť hypotéky môžu byť vyššie, ako pri vyššom úroku spotrebného úveru. Benefitom je ale spomínaná násobne nižšia splátka. Zásadné pre rozhodnutie je požiadavka a potreba klienta pri maxime dodaných zrozumiteľných informácii. Zložité? My to vysvetlíme, Vy si to užijete…

V našom modelovom prípade môže mať spotrebný úver vo výške 10.000 eur mesačnú splátku od 125 eur (sadzba ~5%), stavebné sporenie cca 55 eur (sadzba bez záložného práva ~4%) a hypotéka vo výške tých istých 10.000 eur splátku okolo 35 eur (sadzba ~1%).* Priestor pre zníženie splátky pri zmene typu úveru na hypotéku je zjavný, ročne je možné platiť menej skutočne stovky eur. (Dôvodom je tak nižší úrok, ako aj dlhšia lehota splatnosti).

*ide o ilustratívny príklad, neslúži ako ponuka alebo odporúčanie na kúpu finančnej služby

v čom vám teda pomôžeme?

  • Na základe Vašej situácie, požiadaviek a potrieb Vám poradíme, ako minimalizovať mesačné splátky a úrok z úverov
  • Pri hľadaní riešenia nemusíte obchádzať banky, urobíme to za Vás a ponúkneme výsledok
  • Porovnanie ponúk, uspory, výhod a s tým súvisiacich nákladov v zrozumiteľnej podobe
  • Odporučíme vám najvhodnejší produkt a banku pre váš zámer
  • Aj „zamotané“ prípady dovedieme do úspešného konca
  • Naše služby sú bezplatné

volajte, píšte...radi pomôžeme, je to bezplatné.